Top

Markýzy

markyzy

 

 

 

Markýzy jsou velmi zajímavým architektonickýn prvkem schopným zastínit velké plochy teras, balkónů, zimních zahrad či prosklených výloh. Jsou tvořeny odolnou ocelovou konstrukcí potaženou odolnou látkou, kterou je možné vybrat ze vzorníku tak, aby odpovídala vašim estetickým nárokům.

 

TYPY MARKÝZ

VÝSUVNÉ MARKÝZY
Výsuvné markýzy jsou dobrou volbou pro zastínění teras nebo zahrádek restaurací. Vybírat můžete mezi provedeními bez krytu návinu, polokazetovými nebo kazetovými výsuvnými markýzami.

 

VÝKLOPNÉ MARKÝZY
Výklopné markýzy jsou opatřeny sklopnými rameny a používají se pro zastínění oken nebo balkonů. Výborně stíní, i když je slunce nízko, a zachovávají volný výhled dolů z okna či balkónu.

 

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ MARKÝZY
Tento typ markýz je oblíben zejména u venkovních restauračních provozů. Největším pozitivem je možnost instalace bez potřeby kotvení na budovu.

 

HORIZONTÁLNĚ-VERTIKÁLNÍ MARKÝZY
Profil stahující látku je veden v pevných bočních profilech ve tvaru obráceného L. Podle míry stažení látky poskytují stínění shora nebo shora a zepředu.

 

SVISLÉ MARKÝZY
Speciální skupina markýz ideální pro moderní stavby zahrnuje varianty předokenní, fasádní nebo svislé stínění zimních zahrad, teras či pergol.

 

BOČNÍ MARKÝZY
Boční markýzy chrání vaši terasu před nepříjemnými poryvy větru nebo plní funkci clony před nežádoucími pohledy.

 

OVLÁDÁNÍ MARKÝZ

  • základním typem je manuální ovládání klikou
  • pohodlnější je motorické ovládání se spínačem, dálkovým ovládáním nebo řídící automatikou

 

DOPLŇKY MARKÝZ

  • řídící automatika propojená volitelně s větrným, světelným a dešťovým čidlem
  • světelné lišty pro osvětlení prostoru pod markýzou