Top

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie představují velice moderní a praktický typ stínění. Skládají se z hliníkových lamel různé šířky a tvarů, horního nosiče a vodících lišt nebo lanek. Ovládány bývají ručně nebo motoricky.

 

VÝHODY VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ

  • plní funkci tepelné ochrany, zachytí a odrazí sluneční paprsky dřív, než proniknou do interiéru
  • umožňují plynulou regulaci denního světla
  • neomezují větrání místností ani při jejich zatažení
  • mají extrémně vysoku životnost

 

MODELY VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ

C80
Žaluzie C-80 tvoří lamely ve tvaru C se zahnutými okraji a šířkou 80 mm. Naklápění do obou stran zaručuje optimální regulaci světelného toku. Lamely jsou po stranách fixány vodícími lištami nebo lanky.

 

C-80 Vental
Žaluzie C-80 Vental mají lamely ve tvaru C se zahnutými okraji a šířkou 80 mm. Díky inovativnímu tvaru je u nich dosaženo minimálního nábalu. Menší rozteč mezi lamelami zaručuje lepší stínění. Systém uchycení vylučuje nechtěné přetočení lamely v žebříčku. Lamely jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lanku, které žaluzii po stranách fixují ve správné poloze.

 

Z-70
Typ Z-70 má lamely o šířce 70 mm ve tvaru Z. Je méně náročná na šířku boxu a působí jemnějším vzhledem. Nevýhodou je však vyšší svazek lamel při vytažení žaluzie. Na spodní hraně lamel je plastové těsnění pro optimální doklopení i stínění, zároveň jde o prvek tlumící zvuky při doklopení žaluzie.

 

Z-90 Noval
Žaluzie Z-90 Noval diponují lamelami ve tvaru Z o šířce 90 mm vedenými ve vodících lištách nebo v lanku. Spodní hrana lamel je opatřena gumovým těsněním, které zaručuje v kombinaci s tvarem lamel dokonalé doklopení a maximální stínění. Těsnění na lamelách také tlumí případné zvuky při doklopení žaluzie.

 

F-80
80 mm široké lamely žaluzie F-80 mají tvar C bez zahnutých okrajů. Jsou vedeny ve vodících lištách nebo v lankách. Výhodou je nízká výška svazku stažených lamel, takže nedochází k přílišnému snížení světlé výšky oken.

 

EXT-50 / EXT-50 H
Venkovní žaluzie EXT-50 jsou určeny ke stínění menších ploch. Lamely ve tvaru C bez zahnutých okrajů mají šířku 50 mm a jsou vedeny v lankách. Díky kvalitnímu plastovému navíječi ložisek a kolečkům je chod hladký a tichý.

Provedení EXT-50 H je ekonomičtější variantou modelu EXT-50. Horní profil 40 x 40 mm je nahrazen profilem 56 x 58 mm a je použit levnější motor pro větší profil.

 

Protal
Venkovní žaluzie Protal představují současnou světovou špičku. Mají zesílené lamely, celokovový mechanismus pro naklápění a vytahování lamel skrytý ve vodících lištách, bezpečnostní systémy proti nechtěnému vytažení pancíře a přiskřípnutí objektů pod pancířem. Dokonalá povrchová úprava je zárukou dlouhé životnosti i při extrémním vlivu počasí

 

ZPŮSOBY ULOŽENÍ VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ

montaz-bez-krytu montaz-alu-kryt montaz-alu-box
bez krytí kryt z Alu plechu roletový Alu box
montaz-podomitkova montaz-heluz montaz-komfort
podomítková schránka překlad Heluz Comfort systém

 

samonosné provedení
-samonosný systém žaluzie se používá tehdy, když není možnost na budovu uchytit horní nosič
-žaluzie je v tomto případě kotvena pouze přes vodící lišty do rámu okna nebo do ostění

 

systém Mistral
-toto provedení zaručuje venkovní žaluzii nižší průhyb závěsu ve větru
-jsou vždy použíté vodící lišty VL 6 a dvě vodící lanka umístěné 75 mm od vnější hrany vodící lišty/kraje žaluzie
-ochrana žaluzie proti pádu při vytržení z vodících lišt vlivem větru díky dodatečným lankům

 

 

C-80 C-80 Vental Z-70 Z-90 Noval F-80 EXT-50
EXT-50H
bez krytí
kryt z Alu plechu
roletový Alu box
podomítková schránka
překlad HELUZ
samonosné provedení
Mistral
Comfort systém


POŠLETE NÁM NEZÁVAZNOU POPTÁVKU, RÁDI PRO VÁS VYTVOŘÍME KALKULACI

Ve zprávě, prosím, specifikujte rozměry, model produktu a preferované barevné provedení.

* označená pole je nutno vyplnit