Top

Vjezdové brány

kovana-posuvna-brana

Na rozdíl od svým způsobem standardizovaných garážových vrat jsou venkovní vjezdové brány vždy skutečným originálem. Společně s oplocením chrání soukromí vaší domácnosti nebo zabezpečují firemní areál, současně do nich zajišťují pohodlný vjezd.

 

TYPY VJEZDOVÝCH BRAN

KŘÍDLOVÉ VJEZDOVÉ BRÁNY

Křídlové brány jsou tvořeny jedním nebo dvěma křídly obvykle otevíranými směrem na vlastní pozemek. Křídlo je uchyceno pomocí nastavitelných otočných pantů na zabetonovaných sloupcích vyrobených z uzavřených profilů, případně přímo na sloupcích oplocení.

Křídlové brány jsou vhodné pro uzavření většiny vjezdů i areálů. Vyžadují minimální připravenost a provozní údržbu. Systém vedení zaručuje bezproblémový pohyb nad vozovkou. Nejčastěji bývají ovládané elektromotory v kombinaci s dálkovým ovládáním a bezpečnostními prvky. Díky dálkovému ovládání můžete otevírat a zavírat bránu, nebo zapnout osvětlení v garáži.

 

POSUVNÉ VJEZDOVÉ BRÁNY

Výhodou posuvných je jejich stabilní konstrukce, nízká hmotnost a příznivá cena v porovnání s kovanými provedeními křídlových bran. Největším benefitem je minimální prostorová náročnost, vyžadují jen úzký pruh pozemku za oplocením po straně.

Posuvné brány samonosné se pohybují nad povrchem v jakékoli výšce nad zemí, proto nabízí dobrou možnost instalace v nerovném, svažitém terénu.

Odlišný způsob je použit u pojezdových posuvných bran, které se pohybují po do země zabetonované kolejničce. Omezujícím faktorem je nutnost použití pouze u vodorovného povrchu.

 

OVLÁDÁNÍ VJEZDOVÝCH BRAN

Vjezdové křídlové brány lze vybavit elektromechanickým či hydraulickým motorovým pohonem. Hlavní předností těchto pohonů je dlouholetá životnost s téměř bezúdržbovým provozem. Motory pracují na dálkové ovládání.

Elektropohony pro brány posuvné jsou ovládány dálkovým ovládáním nebo pomocí klíčového spínače. Standardně sada pohonu obsahuje jeden dálkový ovladač, bezpečnostní fotozávoru proti přivření bránou, maják a klíčový spínač.

Inteligentní motory mají schopnost rozpoznat překážku v prostoru brány. V případě výpadku el.proudu lze motor snadno odblokovat a ovládat brány ručně.